“30 éves vagyok, jövőre nyitom meg a vállalkozásomat. Sokáig csak álmodoztam róla, néha elhittem aztán egyre többször, most pedig teljesen elhiszem hogy képes vagyok rá. Barátnőmmel két és fél éve vagyunk együtt. Ami szeretek benne hogy hisz bennem. Ha néha alábbhagy a hitem, mindig támogat, erősít, 120%-ban biztos bennem, abban, hogy sikerre tudom vinni a vállalkozást. Viszont féltékeny is. Sokszor aggódik azon, hogy majd elhagyom egy másik nőért. Azt mondta – arra fogja – amiatt van, hogy a szülei elváltak és tíz éves volt mikor az apjuk otthagyta őket. Ezért ez a félelem benne maradt, nem tehet róla. Próbált fejlődni, volt pszichológusnál, olvas könyveket a témában, mert érzi, hogy neki sem jó ez így.”
Normális a nő viselkedése
Az átállás időszakában van ez a pár: a férfi eddig mások álmát valósította meg, és most elkezdi a saját történetét. Furán hangzik, de a nő féltékenysége ezekben a helyzetekben normális. A nők akkor nem féltékenyek, ha lenyűgözve vannak, vagy ha imádják őket. De itt a kettő közötti időszakban vagyunk: már nem imádod, de még nem vagy lenyűgöző, mert nem jönnek még a visszajelzések, hisz nem indult el a cég. A féltékenységet nem terápiában kell ilyen helyzetben kezelni, hanem a kapcsolat minősége kell javuljon. Ez akkor fejlődik, ha a férfi tényleg beleáll a küldetésébe, és a nő érzi ezt a sodrást, vezetést, határozottságot, hogy a férfi most tudja mit akar.
A levél második fele
“Mindig köti valamihez, amikor majd jó lesz: mikor külföldön dolgoztam, ha majd hazajövök; most itthon dolgozom, az sem volt elég, költözzünk össze – megtörtént. Most azt hiszem a gyerek a következő, ami ha lesz, akkor boldog lesz. Az összeköltözésnél is voltak hatalmi harcok: ki rendezze be a lakást. Rá hagytam végül, hogy az ő akarata érvényesüljön, mert >>ez a nő dolga<<. Elnézve a nővére házasságát, nem sok jóra számítok, mert ott totális női kontroll van, elhízott feleség, a férj elnyomva. Persze, az nem a párom élete, de ő sem ismeri fel, nem akarja felismerni, hogy sem a nővére, sem a férje nem boldog így. Kérdés, hogy a vállalkozásba milyen teret engedjek neki? Ő azt mondja, szívesen segít, akár részmunkaidőben beugrik, vállalja az üzlet berendezését, stb. Nyilván benne van az is, hogy ellenőrizze, nem flörtölök-e a beszállítókkal, de benne van az is, hogy valóban segíteni akar. Mennyi teret engedjek neki? ”
A féltékeny nővel indulni kell
A nő a kapcsolat minőségével elégedetlen, remél változást, amitől majd jobban fog működni. A gyerek nem megoldás, okozat. A megoldás az, hogy te, férfiként tudod, mit akarsz. A nő lángja automatikusan visszább húzódik, amint a férfi lángja erősödik. Azt kell érteni, hogy még össze kell szokni: lesznek a nőnek túlkapásai, amikor túl határozott, de a férfi jó, ha önreflektív reagál erre, és meglátja, hogy ő maga volt bizonytalan. A testvér házassága nem releváns, mert más korszakban vannak. Hogy mennyi teret engedj? Amennyit úgy érzel, hogy engedhetsz, azon a téren, ahol érzed, hogy vannak képességei. DE (!) a kereteket a férfi tartja. Ha a nő túlzásba esik, ott a férfi volt “puha, gyáva”, halogató. Ha te, férfiként haladsz az Úton, a nő követni fog.
A te párod is féltékeny? Ajánlom az Így neveld a sárkányodat kurzusunkat: https://enakademia.net/termek/igy-neveld-a-sarkanyodat/
A videó csak az Énakadémia Közösség tagjainak elérhető. Tudj meg többet!
Jelentkezz be fiókodba, ha már a közösség tagja vagy!